Březen 2014

Alice a... Dóóst dobrá rodinka

30. března 2014 v 17:08 Knížky
Autor: Karen McCombieová
Originální název: The Past, the Present and the Loud, Loud Girl
Počet stran: 206
Popisek: Hledáš dóóóst dobrou kámošku? Třináctiletá Alice bude pro tebe tou nejlepší. Hrdinka dóóóst dobrých příběhů řeší stejné problémy jako všechny holky po celém světě : spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky. Pro začátek varování: Nikdy si nezkoušejte ostříhat ofinu, když máte špatnou náladu.

Když jsem před několika týdny zavítala do knihkupectví, abych si zlepšila náladu, náhodou jsem objevila čtyři díly mých oblíbených knížek od Karen McCombieové. Hned jsem věděla, že minimálně jedna knížka se mnou odejde. Nakonec jsem se rozhodla pro první díl celé série s názvem Dóóóst dobrá rodinka.

Hlavní postavou je třináctiletá Alice Loveová, která bydlí ve čtvrti Crouch End v Londýně se svým tátou, sestrami Linn a Jablou a bratříčkem Torem. Občas na ně dohlíží jejich babička, která místy knihy řídí celou rodinu, ale dokáže ji taky usmířit a udržet pohromadě. Maminka dětí je sice několikrát v knize zmíněna, ale budete si muset ještě počkat na poodhalení jejího příběhu.

Autorka osobou Alice nechává čtenáře nahlédnout do života rodiny Loveových, který je obvykle plný chaosu, nepořádku, problémů a různých zvířat, která díky Torovi našla nejméně v jeho pokojíčku nový domov. Alicin tatínek brzy oslaví 40. narozeniny a pro holky není moc lehké dohodnout se na dárku. Navíc do Alčiny třídy přijde nová spolužačka - Kyra Daviesová. S touhle vlezlou a drzou holkou bude mít Alice dost velké problémy, zvlášť když s ní a svojí nejlepší kamarádkou Sandie musí pracovat na dějepisném projektu.

Knížka je napsaná úžasně čtivě, zhltla jsem ji od první do poslední stránky. Snad už každé kapitoly jsem se smála. Alice mi ukázala ( jako spousta jiných knižních hrdinek a hrdinů ), že každý problém má své řešení. S lehkostí mi dokázala opět představit celou svou rodinu.

Moje hodnocení: ♠ ♠ ♠ ♠ ♠